No Products in the cart

73 Canal Street, New York, NY

  • polski
  • angielski
  • niemiecki
Poniedziałek - sobota: 08:00 - 16:00
+48 22 621-70-37

AD Class

AD Class to uznana, wywodząca się z Francji, marka artykułów archiwizujących i biurowych. Rodowód marki sięga 1952 roku, rozpoczęto wtedy produkcję segregatorów biurowych z tektury. Na początku lat 60-tych została wdrożona produkcja koszulek na dokumenty wytwarzanych wówczas z PCV, produkowane obecnie z PP są flagowym produktem tej marki.

W roku 1972 założono firmę A.D. Class i rozpoczęto przetwarzanie polipropylenu metodą wytłaczania. W roku 1992 została wylansowana nowa gama produktów “Recypro” wytwarzanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Kwestie związane z ochroną środowiska stały się domeną działalności firmy.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych wprowadzono do produkcji gamę produktów pod nazwą “Stop Doc”. Produkty z tej serii charakteryzowały się funkcjonalnością i prostotą obsługi, w efekcie czego ułatwiały i przyspieszały archiwizację dokumentów.

Dzięki wysokiej jakości artykuły biurowe sygnowane tą marką, stały się rozpoznawalne w wielu krajach Europy. Produkcja firmy A.D. Class była również znana w Brazylii, Argentynie, Chinach, Japonii, Korei i Nowej Zelandii. Siedziba główna firmy A.D. Class znajdowała się w Valenciennes we Francji. Firma posiadała również oddziały handlowe w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz w Polsce.

W roku 2000 produkcję artykułów AD Class przeniesiono do Polski. Od roku 2008 właścicielem marki AD Class stała się firma BCF Blow & Cast Films, która zmieniła następnie nazwę na BCF Sp. z o.o.

Nawiązując do tradycji marki, sukcesywnie rozszerzamy ofertę artykułów archiwizujących i biurowych, które odpowiadają aktualnym trendom rynkowym.